Tags

Related Posts

Share This

Kredyty hipoteczne

Młodsze i starsze osoby, które chcą mieć własny mieszkanie albo dom bardzo często idą do banku żeby sprawdzić czy otrzymają kredyt hipoteczny. Niestety bardzo często nie prowadzimy żadnej analizy oferty tylko wybieramy ten bank, w którym mamy swoje konto.

To jest zły pomysł, bo najpierw sprawdzamy jak wyglądają koszty i jakie trzeba spełnić warunki, a dopiero później podpisujemy umowę. Kredyty hipoteczny zawierany jest na dziesiątki lat, dlatego ma ogromne znaczenie to czy jest dla nas korzystny. Jeśli będzie korzystny to tylko możemy się cieszyć, bo wiele na tym zyskamy. Niepozorne ułamkowe zyski procentowe w skali roku mogą oznaczać w skali trzydziestu lat koszty dobrego używanego samochodu.

Tak to wszystko wygląda w praktyce i trzeba mieć tego świadomość. Nikt z nas nie ma tak dużo pieniędzy żeby płacić bankowi jeszcze więcej. Oprocentowanie w polskich bankach i tak jest wysokie, bo wynosi 3-4% w skali roku, co oznacza, że przez trzydzieści lat oddamy minimum jeszcze raz tyle pieniędzy ile wzięliśmy, czyli naprawdę bardzo, ale to bardzo dużo.

Pomoc przy wyborze kredytu
Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie od razu udać się do doradcy finansowego. Nie wybieramy tego w banku tylko kogoś całkowicie niezależnego, kto zagwarantuje nam, że na pewno wszystko będzie dokładnie sprawdzone i wtedy wiemy, że można na takim kredycie hipotecznym zyskać. Im mamy lepsze warunki tym lepiej dla nas. Lepiej będzie pochodzić trochę za kredytem, poczekać, analizować niż wybierać coś, co nam bank od razu podsuwa. Mimo że na pierwszy rzut oka warunki wydają się takie same we wszystkich bankach to, jeśli przeprowadzimy dokładniejsza analizę to okazuje się, że wszystko wygląda inaczej. Doradcę finansowego, który jest w stanie nam teraz pomóc znajdziemy na doradca kredytowy w Krakowie . Nie ma lepszej osoby, która tak dobrze zna się na kredytach hipotecznych, dlatego warto właśnie jego wybrać. Zobaczymy sami jak wygląda profesjonalizm i jak wiele na takiej współpracy możemy dla siebie zyskać.