Tags

Related Posts

Share This

Męskie problemy z włosami

Nawet u krzepkiego człowieka utrata włosów, w pewnych liczebnościach, jest czymś dopuszczalnym. Przesadne gubienie włosów może mieć przyczyny chorobowe, choć nie bez znaczenia jest ich odpowiednia pielęgnacja, odpowiednie odżywianie i dostarczanie organizmowi wskazanych składników bezpośrednio mających wpływ na włosy, skórę i paznokcie.

Co rusz powodem łysienia jest stres, zmęczenie, ale także schorzenia tarczycy chociażby.
Łysienie może być efektem ubocznym przyjmowania leków, mających pomóc w innych problemach ze zdrowiem. W ulotce informacyjnej każdego leku powinny być umieszczone informacje dotyczące działań ubocznych. Jeśli wypadanie włosów bywa uzależnione od kuracji, po zakończeniu problemy powinny zanikać. W przypadku gdy wypadanie włosów sprowokowane jest niedostatkiem budulców, minerałów czy witamin właściwe ich uzupełnienie powinno zlikwidować problem. Przewaznie anemia ma wpływ na kondycję włosów, zatem profilaktycznie warto zbadać poziom żelaza we krwi.

Mężczyźni częściej niż kobiety zapadają na łysienie androgenowe. Choroba ma podłoże hormonalne. Charakterystyczna utrata włosów na części czołowej czy na czubku głowy (u kobiet) to objaw tej choroby. Oczywiście i inne stany chorobowe mogą mieć wpływ na zbytnie łysienie. Może to być np. toczeń rumieniowaty, choroby zakaźne czy nawet gorączka utrzymująca się kilka dni. Zwykle sami powodujemy podwyższenie wypadania włosów na skutek złej ich pielęgnacji. Nader częste suszenie, prostowanie czy koloryzacja bardzo je osłabia. Wówczas ograniczenie ww. czynności i właściwe odżywienie włosów poprawi ich wygląd i kondycje. Nieprawidłowe pielęgnowanie włosów może z czasem prowadzić do chorób skóry głowy (grzybicy, łuszczycy, łupieżu). To następnie przyniesie znaczne ubywanie włosów.

Człowiek o dobrym zdrowiu traci w ciagu doby aż kilkaset włosów. W sezonie jesiennym i wiosennym nawet kilka razy więcej. W tym okresie wzmożone pielęgnowanie skóry głowy i włosów pozwala hamować powyższy proces. Konieczna jest nie tylko higiena, ale także suplementacja ogólna organizmu.

Poczytaj dalej tutaj: porost włosów efekty