Tags

Related Posts

Share This

Odzież dla początkującego narciarza

Wyjeżdżając pierwszy raz na narty czy snowboard dużą uwagę skupiamy na sprzęcie do jazdy. Owszem dziś mamy bardzo ciekawy wybór i jest co wybierać w sklepach, ale przy tym wszystkim nie wolno nam zapominać o naszej odzieży. Codziennego użytku kurtka i buty z pewnością nie dadzą sobie rady. Musimy postawić na komfort i wygodę, a to zapewni nam specjalistyczna odzież przeznaczona na takie wyjazdy. Najważniejsze są dziś użyte w tej odzieży materiały, które mają nam zapewnić ciepło. Najczęściej na początku zakupów zastanawiamy się czy lepiej zakupić kurtkę czy kombinezon. Z pewnością dobrym wyborem będzie tutaj zestaw dwuczęściowy składający się z kurtki i spodni na szelkach. Kombinezony kupowane są najczęściej dla dzieci. Przy zakupie kurtki warto zwrócić uwagę na wodoodporne zamki oraz kieszenie.

Odzież dla początkującego narciarza

Powinniśmy mieć do nich łatwy dostęp, by nie doprowadzić do ochłodzenia naszego ciała. Stąd tez musimy mieć łatwy dostęp do większości kieszeni. Niektórzy zastanawiają się również nad posiadaniem kaptura. Pamiętajmy, że podczas jazdy wymagany jest kask dla naszego bezpieczeństwa. Dlatego też kaptur nie jest wymagany. Przechodząc do spodni musimy patrzeć na ich odpowiednie profilowanie. Poza tym muszą być wodoodporne i odprowadzać pot. Warto również sprawdzać okolice nogawek – głównie chodzi o szybki i dobry dostęp do butów. Nie zapominajmy również o skarpetach. Nie mogą być to pierwsze lepsze z naszej szafy. Tutaj najlepiej sprawdzają się te długie, które odprowadzają pot. Oprócz nich ważna jest bielizna termiczna, która utrzyma nasze ciało w odpowiedniej temperaturze.

Nie zapominajmy również o takich dodatkach jak czapka, która może być noszona pod kaskiem. Dzięki niej utrzymamy ciepło. Szosując na stokach nie zapomnijmy o ochronie naszych rąk. Tutaj sprawdzą się rękawice, które również mają ochraniać nasze nadgarstki. Jak widać trzeba nieco spędzić czasu w sklepie zanim wyruszymy na stok. Ważne jest to, aby kupować specjalistyczną odzież, produkowaną specjalnie na taki rodzaj aktywności fizycznej.