Tags

Related Posts

Share This

Jak organizować wycieczki na Ukrainę?

Mimo iż bardzo interesująca, Ukraina wciąż stanowi stosunkowo mało popularny cel wakacyjnych wyjazdów. Tymczasem nasi wschodni sąsiedzi mają nam naprawdę dużo do zaoferowania. Podpowiadamy, jak zorganizować wyjazd w to miejsce, tak aby zapewnił nam piękne przeżycia, a jednocześnie na długo pozostał w naszej pamięci.

Najprostszy wariant to skorzystanie w oferty jednego z biur podróży oferujących wycieczki na Ukrainę do Lwowa. Przykładowym biurem podróży na terenie Przemyśla i Rzeszowa może być Przedsiębiorstwo Turystyczno-Transportowe Chortycia. W ostatnim czasie zorganizowanych wyjazdów w to miejsce jest coraz więcej. Porównując ich warunki, warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale również na szczegółowy program zwiedzania, standard noclegów i wyżywienie. Przy odrobinie wysiłku z pewnością uda nam się znaleźć wycieczkę, która będzie odpowiadała nam pod każdym względem, a jednocześnie nie zrujnuje naszego wakacyjnego budżetu.

Propozycja dla nieco bardziej odważnych to zorganizowanie wyjazdy na własną rękę. Wymaga to sporo czasu, ale zapewni nam mnóstwo satysfakcji. Podróżując samodzielnie, jesteśmy o wiele bardziej elastyczni niż w przypadku zorganizowanego wyjazdu. Wystarczy ułożyć wstępną listę miejsc, które chcielibyśmy zobaczyć i rozejrzeć się za noclegami w okolicy. Wystarczy tylko ramowy plan wycieczki – będąc na miejscu i tak na pewno go zmodyfikujemy, dostosowując go do okoliczności i naszego samopoczucia.

Dojazd na Ukrainę

Jeśli chodzi o dojazd na Ukrainę, możemy wybierać między podróżowaniem samochodem, autokarem i samolotem. Samochód zapewnia nam pełną swobodę. Tylko od nas zależy, którędy będziemy jechać i gdzie i kiedy się zatrzymamy. Należy jednak liczyć się z dość wysokimi kosztami dojazdu. Niemal wszystkie zorganizowane wycieczki na Ukrainę podróżują autokarem. W tym przypadku cena podróży jest o wiele niższa. Warto rozważyć także skorzystanie z oferty linii lotniczych. Samolot to zdecydowanie najwygodniejszy środek lokomocji. Po dotarciu na miejsce będziemy jednak musieli wynająć auto lub podróżować komunikacją miejską.