Tags

Related Posts

Share This

Płatnik VAT w UK

Tam gdzie w grę wchodzi płacenie podatku VAT tam żarty się kończą. Nie ma znaczenia czy to Polska czy Wielka Brytania. Rządy żyją z takiego podatku, dlatego jeśli my chcemy zrobić sobie jakieś odliczenia to będą nam się bacznie przyglądać.

W UK jest bardzo podobnie, dlatego jeśli nasza firma ma rozliczać się z tego podatku to trzeba będzie się najpierw zarejestrować w urzędzie skarbowym. Nie ma, co zwlekać z tym, bo to nic nie da, a jeszcze możemy mieć przez to problemy.

 

W przypadku rozliczania podatku VAT najlepiej będzie od razu udać się do księgowego, który się wszystkim zajmie. Nie ma szans żebyśmy się w tym wszystkim połapali, bo jest to dość skomplikowane. Najlepiej polegać na kimś, kto się zna na podatkach i wszystkich rozliczeniach. Bez problemy w Londynie znajdzie się polski księgowy, który nam pomoże. To osoba, która każdego dnia rozlicza firmy, które są na podatku Vat, a zatem zgłośmy się tam i będziemy wiedzieć, co należy dalej robić.

Dla kogo VAT?

Dla wielu firm podatek jest obowiązkowy, ponieważ ich wartość sprzedaży czy usług przekroczyła 81 tysięcy funtów. Jeśli tam się właśnie stało to wiemy, że musimy się zarejestrować i opłacić podatek. Jeśli wiemy, że nasza firma na pewno przekroczy ten limit to najlepiej nie czekać tylko od razu się zgłosić do urzędu skarbowego i będziemy mieć problem z głowy.

Firmy, które nie muszą być na podatku Vat ze względu na dochody mogą na niego przejść dobrowolnie.

Wiele firm tak robi, bo klienci takich faktur wymagają. Opłaca im się rozliczać na tych zasadach żeby mogli się utrzymać na rynku. Klient, jeśli nie wybierze ich to wybierze kogoś innego, dlatego trzeba o klienta walczyć.

Dobrze, że mamy firmę biuro księgowe Londyn Capital Business Links która jest bardzo pomocna i daje nam możliwość pomocy przy rejestracji i rozliczeniach z tego podatku. Skorzystajmy z tej okazji i cieszmy się, że wszystkiego nie trzeba robić samodzielnie. W tym podatku można się pogubić, a urzędy na to czekają żeby nałożyć na nas spore kary. Nie chcemy tego rozwiązania, bo to oznaczałoby zbyt duże straty.