Tags

Related Posts

Share This

Ściółka dla kur

Wybierając ściółkę dla kur trzeba będzie na to poświecić znacznie więcej czasu. Najważniejsze jest to żeby nasze kury były bezpieczne. Jeśli w kurniku mają być małe kurki to trzeba sprawdzać czy nie będą chciały takiej ściółki jeść. To oznacza poważne problemy pokarmowe, a nawet śmierć. Dla nas oznacza to straty, a przecież tego nie chcemy.

Musimy, zatem przeglądać, co stosują inni, którzy dobrze się na tym znają, a wtedy nie będziemy mieć problemów ze ściółką. Im mamy więcej kur tym więcej trzeba się nachodzić i namyśleć nad tym, co tak naprawdę wybrać. Trzeba dobrze wybrać żeby nie płacić za swoje błędy. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów ściółek dla naszych kur i na pewno coś z tego będzie dla nas odpowiednie.

Szukamy odpowiedniej ściółki dla kur

Wiele osób szukając taniego sposobu na ściółkę dla kur wybiera siano. Niestety jest to najgorszy wybór, ponieważ taka ściółka chłonie bardzo dużo wilgoci. Co w kurniku oznacza wilgoć? Pierwsza rzecz to słaba izolacja cieplna, a druga bardzo duży rozwój grzybów. Grzyby bardzo szybko atakują układ oddechowy kur i będą z tego tylko same problemy. Lepszym rozwiązaniem będzie słoma aczkolwiek też nie jest to idealne rozwiązanie. Słoma jest tania w zakupie, a często mamy jej bardzo dużo za darmo. Trzeba się liczyć z tym, że czekają nas częste podmiany ściółki tak żeby spełniała swoją rolę. Najlepszą ściółką dla kur, jaka jest dostępna na rynku to wióry. Są bezpieczne i pewne, dlatego w wielu gospodarstwach są stosowane. Ich cena jest bardzo niska, dlatego tym bardziej zachęca to rolników do wybrania takiego materiału na podłoże. Jeśli źle będzie wybrana ściółka dla kur to oznacza dla nich poważne problemy zdrowotne. Będzie im zimno, za wilgotno i będą chorowały. Jeśli nie znamy się na wyborze ściółki to lepiej będzie poradzić się kogoś doświadczonego. Można również skorzystać z oferty firm, które sprzedają specjalne ściółki. Wtedy taka ściółka dla kur będzie w 100% bezpieczna i co ważne będzie zawierała taki skład, jaki jest najlepszy.