Tags

Related Posts

Share This

Siatkówka halowa – niezbędny sprzęt do rozpoczęcia sezonu dla amatorów

Kto z nas nie miał styczności z siatkówką w szkole? Z pewnością każdy, kto na nią uczęszczał. Pamiętamy jak nauczyciele próbowali nauczyć nas odpowiedniego odbijania piłki, a także samego ustawienia dłoni. Dziś możemy mówić o tym, że większości z nas zaraziło się tym sportem dzięki sukcesom naszych sportowców – naszych siatkarzy, którzy przyzwyczaili nas do wygrywania poważnych turniejów. Sami również możemy spróbować tutaj swoich sił. Warto nadmienić, że mamy kilka odmian siatkówki – plażowa, halowa. Będąc nawet amatorem i chcąc poodbijać sobie piłkę warto najpierw zaznajomić się z regułami tej gry.

Siatkówka halowa – niezbędny sprzęt do rozpoczęcia sezonu dla amatorów

Jeśli zamierzamy zorganizować amatorskie turnieje to musimy wiedzieć na jakiej wysokości powinna być ustawiona siatka (wysokości te różnią się na kobiet i dla mężczyzn), jak możemy odbijać piłkę, ile zawodników może znajdować się na boisku, jakie parametry musi mieć piłka do gry w siatkówkę i wiele innych. Dzięki temu będziemy mogli stworzyć prawdziwą siatkarską atmosferę. Co potrzebujemy jako amatorzy do rozpoczęcia sezonu siatkarskiego? Przede wszystkim piłkę i siatkę. Wchodząc do sklepu sportowego możemy zauważyć wiele piłek przeznaczonych do gry w siatkówkę. Musimy jednak wiedzieć, że musi ona spełniać pewne wymagania – jej obwód powinien wynosić 65-67 cm, natomiast waga powinna oscylować w granicach 250-280 g. Równie ważna jest siatka, bez której gra w siatkówkę mija się z celem.

Chcąc ją kupić warto wiedzieć, że jej wymiary powinny wyglądać następująco – 9,5 na 1 m. Te dwie rzeczy są absolutnie wymagane do gry w siatkówkę. Oczywiście ważne jest, byśmy zadbali również o siebie. Tutaj mowa o odpowiednim stroju – koszulka i spodenki. W siatkówce halowej ważne są również obuwie – na odpowiedniej podeszwie. Aby zadbać maksymalnie o swoje bezpieczeństwo możemy korzystać z nakolanników czy nałokietników. To są absolutne podstawy. Jeśli organizujemy dość poważny turniej amatorski musimy zadbać o obecność sędziów czy tabliczek, dzięki którym będą możliwe zmiany zawodników.