Tags

Related Posts

Share This

Turbosprężarka w samochodzie

Dzisiaj coraz więcej samochodów ma zamontowane turbosprężarki. W ten sposób producenci starają się omijać przepisy odnośnie emisji spalin. Robi się tak, że zmniejsza się pojemność silnika, ale poprzez turbo zwiększa się jego moc.

Problem w tym, że taki samochód, który ma pojemność 0,9 litra nie będzie zbyt długo jeździł. Tym bardziej, jeśli ktoś będzie nim szalał na autostradzie czy w mieście. Wtedy dojechanie do dwustu tysięcy kilometrów będzie wyczynem. Musimy również pamiętać o tym, że eksploatowanie samochodu z takim silnikiem, w którym jest turbosprężarka wymaga wiedzy. Jeśli wracamy do domu albo podjeżdżamy pod sklep to nie można od razu silnika wyłączać.

To najczęściej spotykany błąd. Turbina i olej, który się w niej znajduje musi się wychłodzić. Naprawdę nie trzeba długo czekać. Wystarczy minuta czy dwie i już na spokojnie wyłączamy silnik. Trzeba się do tego przyzwyczaić, ale w ten sposób wydłużamy żywotność turbiny jednocześnie oszczędzając sporo pieniędzy

Naprawa turbosprężarki w warsztacie

Jeśli dojdzie do uszkodzenia to takim samochodem nie można jeździć. Nie tylko chodzi o to, że straci moc, ale również o to, że może wylecieć cały olej z silnika i go zatrzemy. Najlepiej będzie wybrać się od razu do specjalisty, który oceni czy da się to naprawić i ile to może kosztować. Jeśli mamy nowszy samochód, który kosztował sto tysięcy złotych to trzeba się liczyć z tym, że koszty naprawy będą wysokie. Z drugiej strony nie mamy innego wyjścia, bo przecież chcemy samochodem jeździć dalej.

Wybierając firmę, która ma się zająć naszą turbosprężarką trzeba będzie stawiać na kogoś z ogromnym doświadczeniem. Wtedy wiemy, że wszystko będzie wykonane bardzo dobrze i że taka turbina wytrzyma kolejne setki tysięcy kilometrów. Firma, która ma swoją ofertę na stronie naprawa turbo idealnie się do tego nadaje. To doświadczenie, które jest połączone z urząd zenami, które ułatwiają naprawę. Na dokonane naprawy turbin mamy zawsze gwarancje pisemną.