Tags

Related Posts

Share This

Walka z chwastami

Chwasty dwuliścienne trzeba zwalczać już jesienią. To jedyny sposób żeby to zrobić bardzo skutecznie. Jeśli o tym zapomnimy i nie zastosujemy odpowiednich środków chemicznych to na wiosnę nasze plony zbóż będą o wiele, wiele niższe.

Przez jesień chwasty będą się bardziej uodparniały, co spowoduje, że na wiosnę szybciej zaczną rosnąć. Efektem, czego będą problemy ze zbożem, które mamy. Nie chcemy przecież mieć o wiele mniejszych plonów, dlatego zastosowanie środka do ochrony roślin i to naprawdę skutecznego ma tutaj ogromne znaczenie.

Do takich groźnych i często występujących chwastów można zaliczyć mak polny czy bodziszka. Na liście znajduje się więcej chwastów, z którymi trzeba będzie się zmierzyć na swoich uprawach. Chwasty odporne są na niskie temperatury, ale co gorsza będą mogły rozpocząć okres wegetacji o wiele wcześniej od naszych zbóż. W ten sposób pobierają z gleby te substancje pokarmowe, które były przeznaczone dla zboża.

Dlaczego warto chwasty dwuliścienne zwalczać na jesień?

Przede wszystkim, dlatego że w tym okresie są słabsze. Nie są jeszcze tak rozwinięte, a co za tym idzie nie trzeba stosować do ich zniszczenia bardzo dużych dawek herbicydów. Stosując odpowiednio środki zniszczymy chwasty, ale co ważniejsze możemy również uodpornić przy okazji nasze zboża na mróz. Na wiosnę można jedynie oprawić to, co pozostało, a nie brać się za niszczenie wszystkiego.

Zastosowanie najlepszych herbicydów, które są skuteczne do zwalczania takich chwastów ma ogromne znaczenie. Wybieramy takiego producenta środków ochrony roślin, który zagwarantuje nam stu procentowe działanie. Szukając czegoś odpowiedniego do swoich upraw warto odwiedzić stronę internetową tribenuron metylu. Znajdziemy tutaj skuteczną mieszankę najlepszych herbicydów, które działają od razu na chwasty dwuliścienne. To oznacza, że nasze uprawy będą bezpieczne, a nasze plony będą o wiele większe. Takiego rozwiązania nam właśnie potrzeba żeby można było zadbać o zboża, jakie mamy na swoim polu.