Tags

Related Posts

Share This

Wkład własny w kredyt hipoteczny

Uzyskanie kredytu hipotecznego określonej wielkości jest elementem, który nie przychodzi łatwo.

Wiele osób mocno zastanawia się nad tym, który bank wybrać, którego oferta będzie najbardziej korzystna. Jednocześnie też większość osób udaje się do różnych banków w celu zorientowania się, na jakim poziomie znajduje się ich zdolność kredytowa. Na kredyt hipoteczny składa się wiele różnych elementów. Jednym z nich jest na pewno wkład własny. Przez wiele lat wkład własny był tym elementem, który mógł zaistnieć, był korzyścią, ale w wielu przypadkach bank finansował 100% lub nawet więcej wartości nieruchomości.

Te czasy jednakże się już skończyły i aby móc uzyskać wymaganej wysokości kredyt hipoteczny, potrzeba jest dysponowania określonej wysokości wkładem własnym.

Na chwilę obecną ogólne przepisy określają wysokość wkładu własnego na 20%. Dany bank może jednak ustalić wysokość tego wkładu nieco wyżej. W niektórych przypadkach owa wysokość wkładu własnego może stanowić pewien problem dla klienta, aczkolwiek od tego nie można uciec. Można natomiast uzyskać pewną pomoc korzystając z pomocy profesjonalnego doradztwa kredytowego. Przede wszystkim taki podmiot to zespół ludzi, którzy w materii kredytów hipotecznych, w materii finansów mają znacznie większą wiedzę oraz doświadczenie. Tym samym wskazujemy w tym miejscu na doradztwo finansowe prowadzone w Krakowie przez pana Michała Strzylaka. Jest to podmiot, który ściśle współpracuje aż z trzydziestoma różnymi bankami, co ma bezpośrednie przełożenie na zwiększone możliwości uzyskania takiego kredytu hipotecznego, jaki jest przez klienta pożądany. Warto również dodać, że klient nie musi uiszczać żadnych opłat z tytułu współpracy z tym podmiotem, ponieważ wszelkiego rodzaju wynagrodzenie pochodzi od banków, z którymi owo doradztwo współpracuje.

Warto nie zdawać się tylko i wyłącznie na własne możliwości oraz wątłą wiedzę jak również warto zajrzeć na stronę internetową kredyt hipoteczny w Krakowie, gdzie też umieszczonych jest znacznie więcej cennych informacji na tenże temat.