Tags

Related Posts

Share This

Wybieramy paletki do ping-ponga

Tenis stołowy to kolejny sport, który wciąga niejednego amatora. Zazwyczaj niezbędne przedmioty, które pozwalają nam grać w tenisa stołowego znajdujemy na wakacjach, w pobliżu naszej kwatery. Mają za zadanie umilić czas. Kiedy jest tylko sam stół wybieramy się do pierwszego sklepu i kupujemy paletki do ping-ponga. Na co zwracamy uwagę? Zupełni amatorzy z pewnością tylko i wyłącznie na cenę. Zupełnie nie interesuje ich deska, okleiny i inne parametry paletki. I nie ma się co tutaj dziwić, w końcu dla większości z nas to tylko odbijanie piłeczki. Kiedy jednak z roku na rok idzie nam coraz lepiej możemy zauważyć pewne niedoskonałości, które chcemy zatuszować kupując odpowiednią paletkę do ping-ponga. Jeśli gramy coraz szybciej i zdajemy sobie sprawę z naszych wykonywanych ruchów warto zainwestować w paletkę więcej pieniędzy.

Wybieramy paletki do ping-ponga

Kiedy już ją kupimy należy ją przyzwyczaić do ręki oraz własnego stylu gry. Jeśli jesteśmy już graczami co najmniej średnio zaawansowanymi to kluczowa dla nas będzie deska. Dobrze wiemy, że aby wygrywać musimy panować nad tym co dzieje się na stole. I teraz jeśli wybierzemy za szybki sprzęt co do naszych możliwości to zupełnie stracimy nad wszystkim panowanie. Kiedy już będziemy nieco lepsi i wyjdziemy z grupy amatorów zobaczymy szybko na własnej skórze co znaczy „wolna” a „szybka” paletka. Kolejną ważną kwestią są okładziny. Liczone są w milimetrach, dlatego będąc amatorem zupełnie nie zwracamy na to uwagi. Jednak dla amatorów poleca się paletki, których okładziny wynoszą średnio 1,3 do 2 mm. Teraz graczy dzielimy na ofensywnych i defensywnych. Pierwsza grupa osób powinna zakupić sobie paletki, gdzie grubość okładziny wynosi ponad 1,5 mm.

Natomiast druga grupa zawodników powinna mieć paletki o grubości okładziny mieszczącej się w granicach od 1 do 1,5 mm. Ceny paletek są bardzo zróżnicowane. Najtańsze możemy kupić nawet za kilkanaście złotych. Gracze o lepszych umiejętnościach muszą liczyć się z kosztem nawet kilkuset złotych. W tym wszystkim nie zapominajmy również o własnych umiejętnościach, które są równie ważne jak zakup odpowiedniej paletki do ping-ponga.